Komunikaty

30 września 2010 18:50 | Komunikaty

15 października wchodzi w życie Regulamin Stroju Ucznia

 1. Ubranie ucznia powinno świadczyć o wysokiej kulturze osobistej uczniów i znajomości norm obyczajowych. Elementy stroju nie powinny nikogo rozpraszać, obrażać, prowokować.
 2. Strój codzienny ma być czysty, schludny, skromny, estetyczny o cechach stonowanej, umiarkowanej elegancji,  uszyty z nieprzezroczystych materiałów. Uczennice i uczniowie powinni mieć zasłonięty tułów wraz z górną częścią ramion i klatki piersiowej oraz uda. Chłopcy muszą nosić na terenie szkoły długie spodnie lub szorty do kolan. Obowiązuje klasyczny krój spodni. Na terenie budynku szkolnego zakazuje się noszenia nakryć głowy.
 3. W doborze ubioru, dodatków, biżuterii, rodzaju fryzury i makijażu należy zachować umiar, pamiętając, że szkoła jest miejscem pracy i nauki.
 4. Noszone stroje nie mogą zawierać nadruków i elementów dekoracyjnych związanych z subkulturami młodzieżowymi, nie mogą mieć charakteru obraźliwego, prowokacyjnego lub wywołującego agresję.
 5.  Zabrania się noszenia bransolet z ćwiekami, łańcuchów, kolczyków w innych miejscach niż uszy, tipsów. 
 6. Na lekcjach wychowania fizycznego obowiązują odrębne zasady dotyczące ubrania ustalone przez nauczycieli tego przedmiotu.
 7. Podczas uroczystości szkolnych i na egzaminach zewnętrznych obowiązuje strój galowy :
 8. a)      dziewczęta - biała bluzka, ciemna spódnica, ewentualnie spodnie lub kostium czy sukienka w podobnych kolorach, ciemny sweter,

  b)      chłopcy - biała koszula i długie ciemne spodnie, ciemny garnitur, lub ciemny sweter.

 9. Bez względu na temperaturę otoczenia strój galowy powinien mieć charakter wizytowy i zasłaniać plecy, ramiona, klatkę piersiową, biodra, brzuch i uda.
 10. Wątpliwości związane ze strojem ucznia rozwiązuje wychowawca klasy a w kwestiach spornych pedagog szkolny lub dyrektor szkoły.
 11. Uczeń jest karany za nieodpowiedni strój zgodnie z zapisami w Statucie Szkoły – Rozdział VII – Uczniowie szkoły.
 12. Ocena z zachowania uwzględnia przestrzeganie regulaminu stroju ucznia zgodnie z zapisami w Statucie Szkoły i Wewnątrzszkolnym Systemie Oceniania.

 

Przeczytano: 1423 razy. Wydrukuj|Do góry