12 stycznia 2018 12:39 | Aktualności

XXVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę  14 stycznia 2014 r odbędzie się  XXVI  Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasz  Sztab   liczy w tym roku 46  wolontariuszy. Są to  przede wszystkim  uczniowie naszej szkoły z liceum i gimnazjum, jak również nasi absolwenci,  oraz ich przyjaciele. Wolontariusze kwestować będą  od  godzin porannych na terenie naszej gminy i najbliższej okolicy. Nasz sztab ma w tym Finale mały jubileusz. Gramy już po raz dwudziesty od  1999 roku.

W naszej  gminie  tegoroczny XXVI   Finał WOŚP  podobnie jak w ubiegłych latach   organizowany jest  wspólnie z Ośrodkiem Kultury w Pobiedziskach, który zajmuje  się przygotowaniem  imprezy artystycznej i oprawą muzyczną festynu.

Celem zbiórki publicznej  w dniu 26. Finału jest zbieranie środków pieniężnych:

„dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Mamy nadzieję,  iż tego dnia  mieszkańcy naszej gminy włączą  się solidarnie w  akcję jak podczas ubiegłych Finałów i zwiększą  sumę zebranych pieniędzy przez wolontariuszy naszej gminy.

W  Ośrodku  Kultury  i   w szkolnym sztabie wszystko jest już   przygotowane  do 26 Finału. Otrzymane z Fundacji plakaty z programem naszej imprezy wywieszone. Przygotowane i opieczętowane  puszki dla wolontariuszy, identyfikatory i serduszka. Otrzymaliśmy również z Fundacji WOŚP  gadżety do wylicytowania podczas 24 Finału.

Program   imprezy  przedstawiamy poniżej.

Ośrodek Kultury w Pobiedziskach sala widowiskowa

Startujemy o godzinie 16.

W programie: LICYTACJE

Występy dzieci z przedszkola „Wesołe Skrzaty”

Koncerty „Krychu i Buba”

Pobiedziska Orkiestra Dęta