20 listopada 2017 12:13 | Aktualności

" Weź książkę i czytaj"- " Czerwony Kapturek" Jana Brzechwy

W czwartek, 16 listopada, odbyło się kolejne czytanie z serii: " Weź książkę i czytaj". Tym razem dla naszych dzieci czytała pani Magdalena Piotrowicz- mama Aleksandra z III a.  Interpretowała wierszowaną bajkę Jana Brzechwy o Czerwonym Kapturku. Chcemy, żeby dzieci poznały całą twórczość polskiego literata, a nie tylko wiersze " Brzechwa dzieciom". Warto zainteresować  uczniów  innymi utworami scenicznymi tego poety takimi jak " Bajki samograjki" wierszowane wersje najsłynniejszych bajek dla dzieci:" Czerwonego Kapturka", "Kota w butach", " Kopciuszka", " Jasia i Małgosię", " Księżniczka na ziarnku grochu" napisaną przez Brzechwę dla teatru Lalek. Pani Magda zaciekawiła dzieci, które z ogromną przyjemnością słuchały czytanego utworu. Mama Alka porwała je w zaczarowany świat Czerwonego Kapturka, babci, wilka i Gajowego. Na koniec otrzymała wielkie brawa, a na przerwie dzieciaki pobiegły do biblioteki. A co się stało z wilkiem? Było inaczej niż u braci Grimm. A jak? Przeczytajcie poniżej.

"A wiecie , co z wilkiem się dzieje?

Wilk pożegnać musiał knieje

I zamieszkał w warszawskim zoo,

Gdzie mu niezbyt wesoło,

Toteż jest na wszystkich zły

I przez kraty szerzy kły.

Nie podchodźcie do klatki za blisko,

Bo to bardzo niedobre wilczysko.

A teraz już, dzieci, koniec.

Nie pytajcie mnie więcej o nic,

Bo gdybym coś więcej wiedział,

Tobym wam sam opowiedział."- Jan Brzechwa

Halina Czajka