13 listopada 2017 08:45 | Aktualności

Polska w oczach dzieci

W piątek, 10 listopada, dzieci na zajęciach polonistycznych zastanawiały się nad pytaniem zadanym przez nauczyciela:" Czym jest dla nich Polska?"

Fabian Rurek: Kocham Polskę, bo tutaj jest mój dom, tutaj mam rodzinę. Lubię przebywać w Polsce, bo mamy cztery pory roku. Każda jest piękna. Podobają mi się słowa hymnu narodowego.

Dawid Piasecki: Kocham Polskę. Lubię mówić  po polsku. Tutaj mam swój dom i rodzinę.

Jarek Kaufman: W Polsce mam rodzinę. Lubię Polskę. W niej się uczę. W Polsce jest wspaniale i cudownie.

Oliwia Ligmanowska: Polska jest moim krajem rodzinnym. Ważne rzeczy to godło, hymn narodowy, flaga.

Igor Jerzyński: Polska jest dla nas domem. Będziemy o nią walczyć. Jeśli ktoś nam ją odbierze nie poddamy się. Mówimy po polsku i zawsze będziemy Polakami.

Szymon Meisner: Polska to nasza Ojczyzna. Wychowuję się tutaj. Mam tu przyjaciół i rodzeństwo. Nikt nam nie odbierze naszego państwa. Polska to niezwykły kraj. Nasza flaga jest biało-czerwona, bo opisuje waleczność i krew.

Oliwier Kluczyński: Lubię ten kraj. Polska słynie z toruńskich pierników i mamy w Polsce najlepszą ligę żużlową.