08 listopada 2017 08:09 | Aktualności

Gra w kolory

Lekcja muzealna o barwie – to bardzo ważne zagadnienie z historii sztuki. Uczniowie zostali wprowadzeni w tematykę podstawowych i pochodnych kolorów, rozróżniania barw ciepłych, zimnych i neutralnych, stosowania kontrastów, operowania paletą barw przez artystów. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wzięli udział w zajęciach interaktywnych, część uczniów miała okazję poszerzyć słownictwo oraz doskonalić umiejętności  uważnego słuchania w języku angielskim. Największą jednak frajdę sprawiły uczniom zajęcia plastyczne. Zamienili się w początkujących artystów i namalowali prace, nie używając podstawowych kolorów. Wszystkim uczniom gratulujemy oryginalnych pomysłów i przepięknych wytworów plastycznych!

Wiesława Smalarz i Barbara Urban