07 listopada 2017 11:12 | Aktualności

" Weź książkę i czytaj"

W naszej szkole, w każdy czwartek,  dla dzieci z  edukacji wczesnoszkolnej odbywają się  spotkania z książką. 26 października gościliśmy panią Monikę Ożarek- księgowa szkoły- która interpretowała wiersze Juliana Tuwima. Dzieci razem z panią Moniką czytały utwory naszego poety. Najbardziej podobała się " Lokomotywa" i " Rzepka". Większość dzieci zna te utwory, ale były i takie, które nigdy ich nie słyszały. Dlatego warto czytać dzieciom. W ostatni czwartek wykorzystaliśmy nowoczesną technologię, żeby zapoznać dzieci z komiksem o Kajku i Kokoszu. Dzieci mogły oglądać ilustrację komiksu " Wielki turniej" na ekranie, a pani Joanna Banaszyk -sekretarz szkoły- czytała dialogi. W klasie panowała cisza jak makiem zasiał. Komiks, który bawił mnie w dzieciństwie sprawdził się i dzisiaj.

Halina Czajka