06 listopada 2017 10:36 | Aktualności

'' OPATRUNEK NA RATUNEK ''

Uwaga! Uwaga! Rozpoczynamy w naszej szkole VII edycję Akcji Redemptoris Missio „Opatrunek na ratunek”. Akcja potrwa do 15 grudnia 2017r.

Wracający z misji wolontariusze Fundacji i sami misjonarze piszą listy z prośbami o przesłanie środków opatrunkowych. Do misyjnych przychodni i szpitali zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy. Zgłaszają się Ci, których nie stać na leczenie w państwowych szpitalach i nie stać na wizytę u miejscowego szamana. W tropikalnym klimacie rany goją się gorzej, a wiele tropikalnych chorób dotyczy również skóry. W surowych warunkach życia pozbawionego wszelkich wygód nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy w domu i obejściu. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, cierpią z powodu poparzeń gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci.

Co jest potrzebne?

W misyjnych przychodniach  brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota.

O jakie dokładnie rzeczy chodzi?

Przyda się każdy bandaż (czy to dziany, czy elastyczny) gazy(jałowe i niejałowe), kompresy (jałowe i niejałowe) plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, wata i środki do dezynfekcji ran (ale tylko w proszku). Rzeczy te można nabyć w każdej aptece i przynieść do szkoły do p. Agnieszki Olejniczak.

W imieniu fundacji Redemptoriss Missio:

Beata Jerzyńska - koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu

Agnieszka Olejniczak – szkolny koordynator akcji