02 listopada 2017 10:15 | Aktualności

Obóz szkoleniowy w Kiekrzu

30 i 31 października uczniowie klasy III o profilu policyjnym uczestniczyli obozie szkoleniowym w Kiekrzu, gdzie brali udział w wykładach na temat zagrożeń cyberprzemocą oraz doskonaląc umiejętność autoprezentacji. Zajęcia prowadzili policyjni psychologowie oraz wykładowca akademicki.  Główną częścią zajęć była symulacja rozmowy kwalifikacyjnej, którą przechodzą kandydaci do służby w Policji.  Był to element szkolenia, który pozwolił na zaprezentowanie samego siebie, sprawdzenie funkcjonowania w sytuacji stresowej oraz nabycia umiejętności wskazania swoich najlepszych cech charakteru.  Komisja oceniała każdego kandydata, omawiając szczegółowo błędy popełniane podczas autoprezentacji ale również wskazywała na te elementy, które przyczyniły się do pozytywnego odbioru osoby ubiegającej się o pracę w Policji.

Uczniowie mieli również możliwość odbycia indywidualnych konsultacji ze studentami psychologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, podczas których wspólnie dyskutowali
o zagadnieniach nurtujących uczniów klas maturalnych, uzyskiwali wskazówki na temat sposobów rozwiązywania problemów , radzenia sobie ze stresem oraz technik  komunikacji niewerbalnej podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Drugi dzień poświęcony był bezpieczeństwu w ruchu drogowym w centrum Skoda Auto Lab, gdzie podczas zabawy i w miłej atmosferze licealiści zapoznali się z zasadami pierwszej pomocy przedmedycznej, budową pojazdów wyposażonych w nowoczesne systemy bezpieczeństwa, a także osobiście próbowali swoich umiejętności na symulatorach jazdy. Największym zainteresowaniem cieszył się symulator tzw. „dachowania” oraz zderzenia z przeszkodą.

red. Piotr Borowiak