04 czerwca 2017 18:24 | Aktualności

Premiera sztuki „ Tańcowała igła z nitką”

W piątek 2 czerwca 2017r. w naszej szkole odbyła się premiera sztuki „ Tańcowała igła z nitką”. Na szkolnej scenie wystąpiła teatralna trupa „ Czarne Pumy” czyli uczniowie III b. Przez cały rok, na warsztatach teatralnych, pracowaliśmy nad dykcją, artykulacją dźwięków, ćwiczyliśmy mowę ciała i ruch sceniczny. Podczas warsztatów, w tym roku szkolnym, poznawaliśmy wiersze znanych polskich poetów: Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Zachwyciliśmy się ich twórczością. Wiersze Tuwima i Brzechwy dostarczyły nam wielu wzruszeń i przeżyć. Bawiliśmy się nimi i śmialiśmy z bohaterów, którzy mieli różne przywary i zachowania. Poeci, w swoich wierszach,  nikogo nie wyszydzali ani nie ośmieszali za to uczyli zrozumienia, szacunku i sympatii do świata, nawet jeśli jest inny niż to sobie czasem wyobrażamy. Zabawa poezją zaowocowała stworzeniem scenariusza, a ten stał się fundamentem sztuki „ Tańcowała igła z nitką” . Janek i Filip wcielili  się w role starszych poetów i zaprezentowali „ swoją” twórczość literacką, a igła-Sara- uszyła wraz z nitką tomiki z wierszami poetów. „ Czarne Pumy”  zagrały wybornie.  Całość wypadła znakomicie. Pracy nad sztuką było co niemiara, ale było warto! To takie chwile sprawiają, że jestem dumna z moich młodych aktorów i rosną mi skrzydła.

„ Czarne Pumy”- serdecznie Wam gratuluję. Jesteście wspaniali. Mam nadzieję, że nadal będziecie rozwijać swoje zainteresowania sztuką i teatrem. Bardzo Wam tego życzę.

Halina Czajka