09 maja 2017 15:04 | Aktualności

KLASA VIa na Festiwalu Nauki i Sztuki

We wtorek 25 kwietnia odbyła się niesamowita wycieczka na AWF w Poznaniu. W ramach odbywającego się tam Festiwalu Nauki i Sztuki byliśmy na wykładzie Pani profesor Ewy Wycichowskiej. Dowiedzieliśmy się co tancerz ma wspólnego z piłkarzem. Obejrzeliśmy film „FootBall@” i podziwialiśmy połączenie w jednym spektaklu dwóch odległych dziedzin: tańca i piłki nożnej.

Oskar: „Zdążyłem wejść z Tymkiem na scenę i próbowaliśmy tworzyć taniec podobny do obejrzanego na filmie. Potem betboxowałem. Pani Ewa była w bardzo dobrym humorze i mogliśmy się trochę pośmiać”.

Agnieszka: „Mieliśmy okazje poznać Panią Ewę Wycichowską. Jestem oczarowana. Pani była wspaniała, Jej energia, to coś niesamowitego.”

Julka: „Podobało mi się wszystko, a najbardziej film. Już nie mogę się doczekać następnego spotkania z Panią Wycichowską”.

Po wykładzie podzieliliśmy się na dwie grupy. Jedna miała zajęcia w  Zakładzie Fizjologii, a druga w Zakładzie Biomechaniki.  W Zakładzie Fizjologii uczniowie poznali nowoczesne urządzenia do pomiaru poziomu sprawności, a potem wykonywali pomiary swojej skoczności, równowagi, wytrzymałości. Biegali na bieżni, która określała różne parametry. Badali siłę mięśni różnych części ciała. Fantastyczny wynik skoczności Cypriana -  46cm. zadziwił pracowników uczelni. W zakładzie Fizjologii uczniowie zapoznali się z układem nerwowym człowieka, dowiedzieli się jak oszukać swój mózg. Odbyły się próby zaadoptowania sztucznej – trzeciej ręki. Eksperyment z fantomową ręką zrobił na wszystkich duże wrażenie.

Doświadczenia były tak ciekawe, że czas na nie przeznaczony wydłużył się o godzinę. Mieliśmy w planie obejrzenie meczu rugby na wózkach inwalidzkich, ale rozgrywki skończyły się, nim opuściliśmy laboratoria. Może nadrobimy następnym razem.

Kuba: „Byliśmy zmęczeni, ale bogatsi o wiedzę. Chętnie tam wrócę.”

Agnieszka: „Mimo, że byliśmy podzieleni na grupy, to wszyscy znakomicie się bawili. Bardzo bym się ucieszyła, gdyby ta wycieczka została powtórzona.”

Kacper: „To był bardzo udany dzień.”

Julka: „Dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy.”

Martyna: „Kiedyś pójdę na AWF.”

Red. Jadwiga Błażejewska