16 marca 2017 09:01 | Aktualności

Niech żyją kobiety! - Koncert charytatywny z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet

W dniu 14 marca w naszej szkole odbył się koncert Orkiestry Dętej pod dyrekcją p. Stanisława Horbika. W orkiestrze gra wielu naszych uczniów i absolwentów, z którymi  miło było nam się spotkać. W koncercie wystąpili również uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, śpiewając znane przeboje. Orkiestra nie po raz pierwszy zaskoczyła nas świetnym repertuarem, nie zabrakło (niczym na Koncercie Noworocznym w Wiedniu) Marsza Radetzky’ego i bisów. To była wspaniała uczta dla „ducha”.

Koncert poświęcony był obchodzonemu niedawno Międzynarodowemu Dniu Kobiet, ale przyświecał mu również cel charytatywny. Występom artystów towarzyszyła wystawa prac plastycznych naszych uczniów, które można było zakupić po zakończeniu koncertu. Na gości czekała też kawa, herbata i ciasto.

Jak zwykle nieocenione okazały się mamy uczniów klasy VIa. To one wymyśliły i zrealizowały tę akcję,  a przy okazji zebraliśmy 1160 zł. Pieniądze zostaną przekazane przez Radę Rodziców na rzecz osoby  poszkodowanej w pożarze.

red. Barbara Majchrowicz