11 marca 2017 18:05 | Aktualności

Góra Grosza

XVII edycja ogólnopolskiej  akcji Góra Grosza w naszej szkole została zakończona. Celem na który zbierane były monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną- w domach dziecka lub w rodzinach zastępczych. Przy okazji udziału w zbieraniu 'grosz do grosza", każdy uczeń przekonuję się, jaką siłę stanowi niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Łącznie zebraliśmy w tej edycji 1421 złotych i 3 grosze, co w przeliczeniu na ucznia daje średnią 5 zł. 80gr. Zdecydowanie najwięcej groszy uzbierała klasa IIIa SP- 373 zł. 80gr. (na ucznia 16zł.25gr.), drugie miejsce zajęła klasa VIa SP- 206zł. 61gr. (średnia 8,61zł.), a na trzecim miejscu znałazła się klasa II LO- 212zł 26gr. ( na ucznia wypada po 8,50zł.). Tuż za podium jest klasa IIIb ze średnią na ucznia 8,03zł.
Najhojniejsza IIIa SP w nagrodę ma zaplanowaną NOCKĘ w SZKOLE.
Każdemu za każdy grosz- wyrazy wielkiego szacunku
Jadwiga Błażejewska