22 marca 2017 20:32 | Aktualności

Dzień Bezpiecznego Internetu - kolejna szkolna gra terenowa

Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) na całym świecie obchodzony były pod hasłem "Be the change: Unite for a better internet" („Razem zmieniamy internet na lepsze”), które zwracało uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online.

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz włączyli się aktywnie w obchody DBI. Na lekcjach uczestniczyli w czterech kursach on-line: „Znajomi Nieznajomi”, „Nie dla hejtu”, „W sieci” oraz „Dbaj o Fejs”.

Kulminacją obchodów była rywalizacja w ramach terenowej gry edukacyjnej. Uczniowie włączyli się w międzygalaktyczną misję ratowania cyberprzestrzeni, osadzoną w realiach kultowej serii filmów Star Wars. Korzystając z urządzeń mobilnych wykonywali przeróżne zadania on-line, które pozwoliły im dotrzeć do tajnego miejsca, gdzie znajdowało się ważne przesłanie od Mistrza Yoda. Zabawa była fantastyczna, mimo, iż uporczywie w realizacji misji przeszkadzał niestrudzony Darth Vader :)

red. A.Lipnicka

top.png