18 stycznia 2017 14:15 | Aktualności

25 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY już za nami…

Pieniądze wpłacone na konto  Fundacji  po uprzednim, profesjonalnym przeliczeniu ich  przez pracowników  Banku Spółdzielczego w Pobiedziskach,  który współpracuje z nami od 15 lat. Zatem możemy już podać oficjalną kwotę,  a przy okazji krótkie podsumowanie finałowych  działań.

Dzięki ofiarności i zaangażowaniu  młodych 45  wolontariuszy z naszego sztabu  oraz licytacjom, które towarzyszyły koncertom i występom podczas imprezy  zorganizowanej  przez  Pobiedziski Ośrodek Kultury udało nam się wspólnie uzbierać    36050,00 zł.

W dniu Finału 15 stycznia 2017r  wolontariusze po spotkaniu z policją i przeszkoleniu w zakresie  bezpieczeństwa, kwestowali  od wczesnych godzin rannych i to oni pozyskali  znaczące środki. Niemal wszystkie pieniądze zostały zebrane  w naszej gminie, najwięcej w Pobiedziskach, gdzie 10 wolontariuszy miało ponad tysiąc złotych w swoich puszkach, a pozostali równie dużo. W tym roku mamy rekordzistkę  wszystkich  finałów. To  Natalia Jastrzębska, absolwentka naszego liceum,  która zebrała 2747,11zł  kwestując w Pobiedziskach z niezwykłą wytrwałością  cały dzień  Kilku wolontariuszy kwestowało również w Poznaniu czy Swarzędzu.

O godzinie 16 tuż po uroczystym rozpoczęciu 25 Finału w Ośrodku Kultury,  w orkiestrowe granie  wprowadzili nas młodzi artyści ze Studia Piosenki,  a następnie słodkie występy przedszkolaków z „Wesołych Skrzatów” , oraz pokaz Szkoły Tańca „Born to Dance”. Dalej  wysłuchaliśmy przebojów  w wykonaniu  Pobiedziskiej Orkiestry Dętej i solistów ze Studia Piosenki.

Imprezę zakończyliśmy ok.  20 po doskonałym, dynamicznym  koncercie  zespołów  rockowych  „Zodiak”  i „Prorock”  W przerwach pomiędzy występami były niezwykle ekscytujące licytacje prowadzone sprawnie przez Pana Wojtka Radeckiego, gdzie mieszkańcy Pobiedzisk wykazali się wielką hojnością. Z licytacji uzyskaliśmy 5954zł.  .

Imprezą towarzysząca 25 Finałowi WOŚP  był turniej sportowy naszych gminnych służb mundurowych, który miał miejsce w kompleksie sportowym Zespołu Szkół w Pobiedziskach, gdzie również zbierano pieniądze, a następnie  kwotę 1605,98 zł przekazano do naszego sztabu.

Tego dnia mieszkańcy naszej gminy wykazali się wielką hojnością i solidarnie włączyli się w akcję,  co znacznie zwiększyło sumę wszystkich  zebranych pieniędzy przez nasz sztab,  w kolejnych dziewiętnastu  Finałach z naszym udziałem. Od 1999 roku zebraliśmy dokładnie   462 802, 23 zł

Serdecznie dziękujemy.