15 stycznia 2017 20:57 | Aktualności

Hour of Code na Letnisku

Godzina Kodowania, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA), jest największą inicjatywą edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów z całego świata. W naszej szkole, już od wielu lat, jeden tydzień grudniowych zajęć z informatyki przeznaczony jest na udział w tym wydarzeniu. Uczniowie korzystając z zasobów strony code.org pogłębiają swoje umiejętności programowania. Najwytrwalsi, którzy zrealizują wszystkie zadania i poziomy kursu, otrzymują specjalne certyfikaty. Okazuje się jednak, że dyplom-papierek nie jest najważniejszy. Wspaniałe jest to, że młodsi i starsi uczniowie z zaciekawieniem oczekują na najnowsze, tegoroczne wyzwania programistyczne, a potem rywalizują ze sobą o to, kto wcześniej rozwiąże algorytmiczne łamigłówki. Wielką zaletą Godziny Kodowania jest fakt, iż jest ona adresowana dla różnych grup wiekowych. Zachęcam do odwiedzenia strony i stworzenia swojego pierwszego programu :)

Red. A.Lipnicka