19 grudnia 2016 11:46 | Aktualności

Project " Christmas around the world"

Ostatni tydzień przed świętami uczniowie klas 1 i 2 gimnazjum oraz 2 liceum realizowali na lekcjach języka angielskiego projekt " "Christmas around the world".  Celem projektu było poznanie tradycji świątecznych w krajach na całym świecie.

Pierwszą fazą projektu było podzielenie się na grupy i wybranie kraju. Następnie uczniowie wyszukiwali i organizowali informacje dotyczące tradycji świątecznych, jedzenia oraz ciekawostek kulturowych. Następnie grupy pracowały nad szatą graficzną swojego dzieła. Ostatnim elementem była prezentacja kraju. Okazało się podczas prezentacji, że wielu uczniów dopowiedziało jeszcze mnóstwo interesujących faktów. Czy wiecie, że na przykład we Włoszech prezenty przynosi Baba Jaga?

Jeśli chcecie zobaczyć przepiękne prace naszych uczniów zapraszamy na wystawę na drugim piętrze. Warto to zobaczyć i przeczytać,  in English of'course          :-)

Beata Jerzyńska