06 grudnia 2016 15:53 | Aktualności

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

W naszej szkole działa Szkolne Koło Wolontariatu "Letnisko Sekcja Specjalna" i z okazji Dnia Wolontariusza mamy komu dziękować!

Na całym świecie ludzie przystają na chwilę i znajdują czas aby podziękować tym, którzy produkują i rozdają dobro wokół nich. Wolontariusze, to nie tylko ludzie zrzeszeni w ważnych orgaznizacjach ale też każdy z nas, kto czyni dobro, kto zauważa ludzi w potrzebie oraz naszych braci mniejszych - zwierzęta.

W naszej społeczności szkolnej jest za co dziękować. Dziękuję Rodzicom, ktrzy wspierają nasze akcje, którzy pieką i kupują ciasta. Rodzicom, którzy sprzątają w swoich szafach aby ofiarowac koce dla schronisk dla bezdomnych psów. Rodzicom, którzy wspierają swoje dzieci w produkcji dobra.

Dziękuję nauczycielom , którzy poświęcają swój czas aby uczyć dzieci i młodzież jak czynić dobro i jak dostrzegać ludzi w potrzebie.

Dziękuję Wam, uczniowie naszej szkoły za wrażliwe serca i ogromną chęć niesienia pomocy   i czynienia dobra.

Dziękuję klasie 6a za akcję "Ciasto dla zielonego domku" oraz za organizację Loterii Fantowej.

Dziękuję klasie 6b za organizację akcji " Kiermasz słodkości dla Harnasia". Za świąteczny  koncert dla starszych ludzi w Domu Opieki, który się odbędzie przed Świętami.

Dziękuję klasie 1 gim, za udział we wszystkich akcjach,które się kręcą w naszej szkole, a przede wszystkim za zbiórkę środków higienicznych dla Hospicjum dla Dzieci, produkcję serduszek na koncert dla Harnasia i zbiórkę dla psów i kotów.

Dziękuję klasie 2 gim za udział we wszystkich poczynaniach, za pomoc na każdym kroku i w każdej akcji, a szczególnie w organizacji " Kiermaszu słodkości dla Harnasia", w" Koncercie dla Harnasia", zbiórce dla zwierząt schroniskowych, a także uczniom tej klasy, ktorzy osobiście  zaangażowali się w pomoc dzieciom i młodziezy niepełnosprawnej ze Stowarzyszenia  Dzieci i Młodzieży niepełnosprawnej i poświęcają  swój wolny czas, aby spędzić go ramię w ramię z chorymi rówieśnikami.

Dziękuję uczniom klasy 2 LO. Za udział w maratonach charytatywnych i niesienie ukojenia zmęczonym biegaczom,  za produkcję cegiełek na koncert dla Harnasia oraz czas poświęcony na kwestę na tym koncercie  oraz za wszystkie akcje odbywające się w naszej szkole i za to, ze zawsze można na was polegać.

W tym szczególnym dniu pragniemy podziękować szczególnie wyróżniającym się osobom.

Wręczamy pamiątkowe dyplomy podpisane przez ogólnopolską Fundację Wolontariuszy - Fabryka Dobra

Pani Barbarze Urban - za wieloletnie pełnienie funkcji Szefa Sztabu Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pani Annie Raniowskiej - Dobrej - za wspieranie charytatywnych inicjatyw szkolnych a przede wszystkim za wspieranie Domu Dziecka w Kobylnicy przez 17 lat.

Pani Jadwidze Błażejewskiej - za wieloletnią orgaznizację wolontariuszy na Poznańskie Maratony oraz na Bieg Jagiełły w Pobiedziskach. Za organizację wielu akcji charytatywnych.

Sa też szczególni uczniowie, którzy zostali dziś uhonorowani dyplomami, za pracę w Stowarzyszeniu Dzieci I młodzieży Niepełnosprawnej , ramię w ramię z niepełnosprawnymi rówieśnikami, za udział we wszystkich naszych szkolnych akcjach charytatywnych oraz za wyróżniający udział w maratonach Poznańskich.

Agata Szczepaniak klasa  2 LO

Daria Pomian klasa 2 LO

Oliwia Smolarek klasa 2 L0

Zofia Przybyła klasa 2 GIM