B Zespół Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Pobiedziskach Letnisku - TRZYDNIOWY WYJAZD KLASY 3A SP

08 listopada 2016 00:36 | Aktualności

TRZYDNIOWY WYJAZD KLASY 3A SP

Trzy dni poza domem spędzili uczniowie klasy 3a w dniach od 2-4 listopada 2016roku. Pod troskliwą opieką wychowawczyni  i pani J. Błażejewskiej realizowali bloki programowe przygotowane przez realizatorów Regionalnego Centrum Profilaktyki w Rogoźnie. Tematyka zajęć była bardzo zróżnicowana i ciekawa. Zaraz po zakwaterowaniu, uczniowie podzieleni na dwa zespoły E-paczka i Foki pracowali z wielkim przejęciem i z zaangażowaniem. Jedni przygotowywali dla wszystkich drożdżowe babeczki, drudzy podczas treningu twórczości wykonali techniką decoupage przepiękne obrazki. Po południu wszyscy  wzięli udział w zajęciach kształtujących umiejętności społecznie, po czym odbyła się projekcja filmu „Kumba”. Podczas wieczorowych zajęć integracyjnych uczniowie spróbowali  swych sił w zespołowych  „Kalamburach”. Spośród czterech ekip najlepszą okazały się E-paczki. Foki zajęły drugie miejsce.

Dzień drugi zaczął się od zajęć sportowych na sali gimnastycznej. Drużyny biły rekordy układania na czas tuneli i slalomów z piankowych puzzli. Materacowe twierdze posłużyły do obrony przed latającymi kulami. Wszyscy mogli rozwinąć swoją tężyznę fizyczną na przyrządach w bogato wyposażonej siłowni. Po tej dawce ruchu odbył się spacer do centrum Rogoźna. Udało się zwiedzić  Muzeum Regionalne z trzema wystawami: historyczną, etnograficzną i przyrodniczą. Oczywiście znalazł się też czas na wydanie „kasiorki” w spożywczaku. Po obiedzie sześć zespołów stanęło do turnieju „Kółko i krzyżyk”, w którym znowu zwyciężyła E-paczka. Wzięliśmy też udział w dyskotece. Wszyscy tańczyli do utraty tchu i większości wody z organizmu. Wielu pierwszy raz przeżyło tak udaną imprezkę.

Trzeciego dnia trzecioklasiści korzystali z  boiska do gry w piłkę nożną oraz siłowni zewnętrznej, plenerowej. Ostatnimi zajęciami był Savoir-vivre czyli ABC dobrego wychowania. Przede wszystkim na zajęciach omówiono i przećwiczono zasady  kulturalnego  zachowania przy stole. Wiedza uczniów z tego zakresu  była bardzo bogata. Na sam koniec przyszedł czas na podsumowania. Jedna z realizatorek wręczyła pamiątkowe dyplomy i podziękowała za dobrą atmosferę i aktywny udział w zajęciach. Okazało się, że jesteśmy zgraną grupą, potrafimy zgodnie współdziałać w różnych zespołach, umiemy być dla siebie mili i uczynni, radzimy sobie w różnych sytuacjach. Ten trzydniowy wyjazd udowodnił, że stać nas na wiele. Potrafimy być samodzielni. Jesteśmy gotowi na różne wyzwania. Możemy być z siebie dumni.

Serdeczne podziękowania dla pani Jadzi, która z nami pojechała i czuwała nad wszystkim.

wychowawczyni Renata Szpindor

Rogoźno 2016