20 października 2016 09:49 | Aktualności

Magiczna noc w szkole

Wyjątkowo kreatywne dziewczyny z kl. II gimnazjum postanowiły zorganizować w tym roku szkolnym nietypowy Dzień Chłopca. Cały tydzień trwały wielkie przygotowania. W tajemnicy przed całą klasą wymyślały niebywałe atrakcje. Kleiły, wycinały, projektowały i starały się utrzymywać swoją tajemniczą działalność w wielkim sekrecie. Klasa została zaproszona  (a w szczególności chłopcy) na Noc w szkole połączoną z projekcją ulubionych filmów. Kilka dni przed imprezą, na lekcji wychowawczej utworzony został regulamin, którego najzabawniejsze hasło brzmiało: „Nie gryziemy bliźniego swego”.

Aby dnia 30 września dostać się na imprezę, należało podać z pamięci hasło: „kurtka, krawat, kartka, kratka, brama, bratek, marmoladka”… Po rozlokowaniu się na szkolnej auli zaczęła się projekcja filmu pt. „Planeta singli”. W międzyczasie można było poczęstować się pysznymi przekąskami. W czasie seansu, z auli zniknęły 2 osoby, okazało się, że zostały „uprowadzone” przez nieznanie nikomu siły nieczyste.

Po chwili rozpoczęła się gra terenowa, polegająca na odnalezieniu porwanych uczniów. Klasa została podzielona na dwie drużyny: Niebieskie Misiaki i Żółte Żabole. Każda z nich musiała odnaleźć jednego z zaginionych, buszując po szkole i wykonując różne zadania przy świetle latarek. Emocji, zabawy i śmiechu było co niemiara. Zbliżając się do celu, zadania stawały się coraz trudniejsze, a uprowadzeni byli przecież „torturowani” i „zmuszani” do konsumpcji bitej śmietany. Po wielu trudach i zmaganiach, ze zmęczonymi mózgami i nogami drużyny ocaliły i uwolniły porwanych. Jedna z grup okazała się szybsza, a były nią Żółte Żabole. Zwycięska drużyna otrzymała tajemnicze nagrody pod postacią immunitetów, chroniących przed prozą szkolnego życia.

Po zakończeniu tej ekscytującej zabawy, wszyscy powróciliśmy do oglądania ulubionych filmów. Po całonocnym maratonie filmowym, większość osób zapadła sobie nad ranem w  zimowy sen leśnych misiaczków. Od początku do końca trwania Nocy w szkole czuwali nad nami niezastąpieni rodzice wraz z wychowawczynią. Dzięki tej wyjątkowej imprezie polepszyły się w klasie relacje między nami, poznaliśmy lepiej naszą nową wychowawczynię-panią Renatę Połeć i czujemy się jak jedna wielka rodzina, która już zawsze będzie się wspierać i trzymać razem.

Red. kilka uczennic i 1 uczeń kl. II gim.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy włożyli mnóstwo pracy w przygotowania, a w szczególności:

Zuzance Meisner kl.II gim.

Kornelce Sosnowskiej kl.II gim.

Zosi Przybyle kl.II gim.

Martynie Kosmaczewskiej kl.II gim.

Albertowi Andrzejewskiemu kl.II gim.

Maciejowi Krysińskiemu kl.II gim.

Zuzi Handschuh kl.II lo

Julce Jesionkowskiej kl.II lo