18 października 2016 08:03 | Aktualności

Gimnazjalna lekcja w kinie

12 października wszystkie klasy gimnazjum poznawały tajniki sztuki filmowej podczas lekcji wyjazdowej organizowanej w poznańskim Multikinie. Razem z uczniami wielu innych poznańskich gimnazjów, młodzież naszej szkoły wzięła udział w rekomendowanej przez MEN lekcji „Magia kina”. Uczniowie  podczas lekcji poznali najważniejsze etapy tworzenia dzieła filmowego. Dowiedzieli się, na czym polega specyfikacja realizacji filmu i czym różni się od innych tekstów kultury. Odkryli, które z kultowych scen były improwizowane i poznali kulisy tworzenia najsłynniejszych filmów. Prelekcja prowadzona przez świetnego aktora pokazała, w jaki sposób najmniejszy element filmowego obrazu tworzy magię kina.

Zajęcia w kinie to świetny sposób na połączenie edukacji i rozrywki, ponieważ po ciekawej lekcji, młodzież obejrzała wzruszający film pt. „Gimnazjaliści nie płaczą” - opowieść o marzeniach, sile przyjaźni i walce z ciężką chorobą.

Red. A.Lipnicka