B Zespół Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Pobiedziskach Letnisku - Dnia 23 września odbył się w naszej szkole kiermasz słodkości.

29 września 2016 11:59 | Aktualności

Dnia 23 września odbył się w naszej szkole kiermasz słodkości.

Rodzice wraz dziećmi piekli ciasta, babeczki i rogaliki.  Uczniowie klasy 6b i 2 gim w ramach wolontariatu sprzedawali wyroby cukiernicze chętnym dzieciom i rodzicom. Zbiórka pieniędzy odbywała się w szczytnym celu – dołączyliśmy do gminnej zbiórki „Dla Harnasia”.

Harnaś to pan Krzysztof Seidlitz, mieszkaniec naszej gminy Pobiedziska, który zachorował na nowotwór mózgu. Podczas gdy Pan Krzysztof walczył o życie, jego żona Anna poprosiła o wsparcie i pomoc. Także finansową. Wiele akcji miało miejsce na terenie Pobiedzisk: spływ kajakowy „Dla Harnasia”, Festyn Rodzinny „Dla Harnasia „ oraz Koncert muzyczny „Dla Harnasia”. Wszystkie wpływy z imprez zostały przekazane na konto dla potrzebującego.

W naszej szkole zebraliśmy 1526 zł 20 gr.

To dzięki współpracy z Rodzicami oraz dziećmi.

Kiermasz był okazją do refleksji nad przemijającym życiem oraz kruchym zdrowiem oraz pięknym przykładem wkładu pracy i emocji dzieci i młodzieży.

red. Beata Jerzyńska