liceum ogólnokształcące

REKRUTACJA 2017/2018

Informujemy, że na stronie Kuratorium Oświaty w Poznaniu (ko.poznan.pl) ukazało się rozporządzenie Wielkopolskiego Kuratora Oświaty dot. harmonogramu rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. W zwiąku z tym zapraszamy wszystkich zainteresowanych kontynuacją nauki w naszym liceum na spotkanie, które odbędzie się w auli szkolnej w środę 17 maja 2017 r. o godz. 18.00.

Hanna Sosińska, dyrektor Zespołu Szkół

harmonogram rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych

Drodzy Gimnazjaliści!

Informujemy, że 15 kwietnia zostanie podpisane przez Ministra Oświaty rozporządzenie w sprawie rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Dopiero wtedy będziemy mogli, tak jak inne szkoły, określić dokładnie kryteria przyjęcia do klasy pierwszej liceum.

Cieszymy się, że już teraz 15 osób, które gościły u nas w marcu, zadeklarowało chęć kontynuowania nauki  w naszym liceum. W drugiej połowie kwietnia zorganizujemy spotkanie dla wszystkich zainteresowanych, o czym powiadomimy Was osobiście (jeśli zostawiliście swoje numery telefonów), lub poprzez stronę internetową i szkolnego Facebooka.

P.S.

Naszymi gośćmi  na sportowych zajęciach otwartych byli m.in. uczniowie ze szkoły w Swarzędzu. Oto relacja z tego spotkania, którą zamieścili na swojej stronie internetowej.

gim3swarzedz.pl/wrazenia-po-wizycie-w-lo-w-pobiedziskach-letnisku/

DYREKTOR SZKOŁY

Hanna Sosińska

Tel./faks:  61 8153445

e-mail: letnisko_zs@wp.pl

www.letnisko.superszkolna.pl

ulotka_2017_s1_3.gif [1170x1166]

ulotka_2017_s2_3.gif [1170x1166]

ulotka_2017_s3_3.gif [1170x1166]

dsc_0173.jpg [300x200]dsc_0157.jpg [300x200]

Chciałbyś wstąpić do policji, zostać strażakiem lub ratownikiem wodnym?

A może po prostu chcesz spróbować wyjątkowego kierunku kształcenia?

Twoje marzenia mogą się spełnić w szkole na Letnisku, w klasie o profilu mundurowym.

W naszej szkole dla grup mundurowych prowadzone są zajęcia między innymi z Policją, Strażą Pożarną i instruktorami WOPR-u. Profil mundurowy już uczestniczył w zajęciach prowadzonych przez panią podinspektor Małgorzatę Biskup na temat „Przemocy i Równości Karnej”. Braliśmy również udział w biciu rekordu Guinnessa w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej oraz zabezpieczaliśmy koncert WOŚP w Pobiedziskach.

Ponadto odbyły się bardzo ciekawe zajęcia z naczelnikiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Pobiedziskach panem Przemysławem Tomaszewskim na temat działania na rzecz ochrony życia, zdrowia i mienia przed pożarami, klęskami żywiołowymi i zagrożeniami ekologicznymi lub innymi miejscowymi zagrożeniami oraz możliwości wstąpienia młodzieży do OSP.

Nawiązaliśmy również współpracę  z panem Wiktorem Zienkiewiczem – kierownikiem Drużyny Ratowniczej, której celem jest uczestniczenie w zajęciach ratownictwa wodnego, kursach sternika motorowodnego oraz płetwonurka. Patenty będziemy zdobywać podczas rejsów jachtowych w Kiekrzu i Chorwacji. Ponadto Drużyna Ratownicza organizuje pokazy ratownictwa i prelekcje z zakresu bezpieczeństwa w szkołach i przedszkolach na terenie naszej gminy, a także będzie uczestniczyć w Eko - Pikniku w Pobiedziskach, Jarmarku Piastowskim oraz w Mobilnych Patrolach Ratowniczych na jeziorach w gminie Pobiedziska.

W ramach współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu uczestniczymy w zajęciach z edukacji policyjnej z komisarzem policji panem Arturem Błaszakiem, wyjazdach na strzelnicę, spotkaniach z psychologami oraz zajęciach z musztry. Każdego roku planowany jest obóz sprawnościowy w Kiekrzu.

red. P.Nagadowski, kl. II LO

1.jpg [300x225]3.jpg [300x225]11.jpg [300x225]

Współpraca Zespołu Szkół w Pobiedziskach Letnisku z Basenem Maciejowa Chata w Złotniczkach

W dniu 03.03.2015 r. Zespół Szkół w Pobiedziskach Letnisku rozpoczął wraz z Basenem Maciejowa Chata w Złotniczkach k. Pobiedzisk realizowanie programu edukacyjnego skierowanego do młodzieży klas mundurowych w zakresie edukacji wodnej i przygotowania do pełnienia ról związanych z ratownictwem wodnym i sportami wodnymi.

Jedną z form realizacji programu są cykliczne treningi pływackie i ćwiczenie technik ratowniczych oraz współtworzenie Drużyny Ratowniczej RWR „Maciejowa Chata”. Zajęcia odbywają się w poniedziałki o godz. 14.00 na basenie Maciejowa Chata. W zajęciach, na zasadach dobrowolności uczestniczy w chwili obecnej 6 licealistów, którzy swoje pasje i plany zawodowe chcą skoncentrować w obrębie szeroko pojętego ratownictwa, sportów wodnych lub służb związanych z ratownictwem.

Poza możliwością zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego młodzi jako adepci ratownictwa i tworzący Drużynę Ratowniczą RWR mają możliwość odbycia:

1)       kursu nurkowania PADI,

2)       kursu ratownika wodnego MSW,

3)       kursu motorowodnego PZMWiNW,

4)       uczestniczeniach w rejsach żeglarskich,

1)       zdobycia doświadczenia w pracy na basenie,

2)       asystowania podczas zajęć z nauki pływania dla dzieci,

W ramach zdobywania doświadczenia oraz kształtowania umiejętności publicznego występowania uczestnicy programu współprowadzili i asystowali w prelekcjach z cyklu „Bezpieczna wiosna 2015”, które Drużyna Ratownicza RWR „Maciejowa Chata” realizowała na przestrzeni wiosny w przedszkolach i szkołach w gminie Pobiedziska.

W najbliższym czasie w harmonogramie programu są miedzy innymi:

1)       Organizowanie patroli ratowniczych na jeziorach w okolicach Pobiedzisk,

2)       Organizowanie stanowiska i pokazów Drużyny Ratowniczej podczas imprez organizowanych przez UMiG Pobiedziska, min.: EkoPiknik i Jarmark Piastowski,

3)       Wspólne wyjazdy nurkowe i żeglarskie,

4)       Pełnienie społecznych dyżurów ratowniczych na basenie „Maciejowa Chata”.

Drużyna Ratownicza RWR Maciejowa Chata zaprasza młodzież gimnazjalną oraz licealną do uczestnictwa w treningach pływackich i ratowniczych. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie www.maciejowa-chata.com.pl, na Facebook’u, pod telefonem 510 620 270 lub e-mail: basen@maciejowa-chata.com.pl