Profil mundurowy

Innowacja Edukacja Policyjna

Autorski program nauczania Edukacja Policyjna

Szczegółowe założenia innowacji Edukacja Policyjna

Uczniowie klasy II o profilu policyjnym ćwiczyli w sali gimnastycznej szyki policyjne wykorzystywane podczas zabezpieczania imprez masowych – w tym imprez o tzw. podwyższonym ryzyku. Jednym słowem tyraliery, zapory i inne ustawienia drużyny, które dają możliwość niedopuszczenia agresywnych osób do danego miejsca lub odparcie ich ataku. Działania w pełnym wyposażeniu bojowym dały możliwość poznania trudów służby takich formacji oraz wymusiły na ćwiczących konieczność ścisłej współpracy oraz wzajemnej asekuracji gdyż pozoranci symulujący agresywny tłum nie dawali żadnej taryfy ulgowej. Piłki spadały na ćwiczących z każdej strony i nieprzerwanie. Oczywiście po zmianie ról było podobnie. Prócz szkolenia uczniowie dobrze się bawili i czekają na kolejne zajęcia praktyczne.

„Mundurowi na crossficie”

Uczniowie profilu policyjnego i wielu „cywilnych” zapaleńców jedną lekcję wychowania fizycznego w tygodniu realizują z panem Pawłem Stępką na zajęciach crossfitu.

Zajęcia te odbywające się w naszej szkole są intensywne i urozmaicone. Mimo ciężkiej pracy i zmęczenia wszyscy uczniowie chętnie biorą w nich udział. W czasie zajęć panuje przyjemna atmosfera. Nasz nauczyciel daje nam duże pole do popisu, a co najważniejsze – z kolejnymi zajęciami mamy coraz lepszą kondycję fizyczną.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z zajęć w zakładce FILMY.

Daria Pławska

Szymon Brzozowski

„Mundurowi” na pływalni”

Uczniowie profilu policyjnego i kilkoro chętnych „cywilów” na zajęciach pozalekcyjnych mają cotygodniowy darmowe zajęcia na pływalni w Swarzędzu. Zajęcia prowadzą doświadczeni instruktorzy. Doskonalimy technikę pływania poszczególnych stylów, mamy zajęcia z nurkowania i ratownictwa wodnego.

Zapraszamy do obejrzenia filmów z zajęć w zakładce FILMY.

Agata Wójcik

Bartosz Woźniak

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2016/2017 klasy o profilu mundurowym realizują nowy program nauczania, opracowany przez Komendę Główną Policji.  Założeniem tego programu jest przede wszystkim kształtowanie postaw użytecznych społecznie, uwzględniających dobro innych, zaszczepienie zasad prawości charakteru i samodyscypliny, by w oparciu o nie rozwijać uniwersalne kompetencje uczniów. Obok informacji na temat funkcjonowania Policji, jej kulturze organizacyjnej oraz zadaniach jakie realizuje, uczniowie będą mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach praktycznych z zakresu kryminalistyki, działań prewencyjnych, samoobrony czy wyszkolenia strzeleckiego. Dużą rolę odgrywał będzie także ogólny rozwój sprawności fizycznej, który stanowi element przygotowania do postępowania kwalifikacyjnego dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji.
   Prowadzenie zajęć wymaga znajomości środowiska zawodowego i doświadczenia policyjnego w związku z tym od 1 września nauczycielem przedmiotu Edukacja Policyjna jest Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Swarzędzu komisarz Piotr Borowiak. Jest to funkcjonariusz z 25 letnim stażem, który pełnił służbę praktycznie we wszystkich pionach zaczynając od służby patrolowo- interwencyjnej.

14614283_1177137435693607_731016036_o.jpg [300x400]

20160926_114321.jpg [300x533]